• DOLAR
  5,9185
  %0,51
 • EURO
  6,5614
  %0,46
 • ALTIN
  296,82
  %0,69
 • BIST
  7,6904
  %0,35
ÇEDAŞ ekipleri kış şartlarında bir hayli zorlanıyor

ÇEDAŞ ekipleri kış şartlarında bir hayli zorlanıyor

Sivas kentinin elektrik ihtiyacını karşılayan ÇEDAŞ’a bağlı bakım ve onarım ekipleri kış şartlarının etkisiyle birlikte bir hayli zor zamanlar geçiriyor.

Şehri etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve zaman zaman etkili olan fırtına sebebiyle hem elektrik hatlarındaki arızalar artış gösterdi, hem de onarımı bir hayli yorucu oluyor. Arızanın yaşandığı bölgeye ulaşmakta dahi güçlük çeken ekipler vatandaşların elektriğe yeniden ulaşması için tüm şartları zorluyor.

“Enerji timleri” olarak adlandırılan ÇEDAŞ bakım ve onarım ekipleri son olarak Doğanşar ilçesindeki İçdere köyüne ulaştı ve bir enerji nakil hattının onarımını sağladı. Paletli kar araçlarıyla bölgeye ulaşım sağlayan ekipler hem düşmek üzere olan elektrik direğini onardı, hem de elektrik problemini çözdü. 2 saate yakın süren onarım çalışmalarına ekipler zor anlar yaşadı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir