ÇEDAŞ ‘Dünya Saati’ne Destek Verdi

ÇEDAŞ ‘Dünya Saati’ne Destek Verdi
11:12 - Nisan 8 2019 Pazartesi

Küresel iklim değişikliğiyle ilgili farkındalık oluşturmak adına 51 binasında aynı anda 1 saat boyunca ışıkları söndüren ÇEDAŞ, ‘Dünya Saati’ne destek oldu.

Dünya Saati etkinliği, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından 2007 yılından bu yana düzenleniyor. Dünyanın en büyük çevre etkinliği olarak kabul edilen Dünya Saati uygulaması çerçevesinde ÇEDAŞ, 20:30 ile 21:30 saatleri arasında 51 binasında ışıklarını bir saatliğine söndürdü. Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılması için dünya kamuoyuna çağrıda bulunmak amacıyla yürütmekte olduğu bir küresel etkinlik olan ‘Dünya Saati’ doğadaki kaybı tersine çevirmek için insan-doğa ilişkisinde yeni bir sayfa açmayı amaçlıyor.

Dünya Saati etkinliğinin 2019 teması “doğa ve insan için yeni bir başlangıç” olarak belirlendi. Bu etkinlik kapsamında geçen yıl, 135 ülke ve bölgeden 3 binden fazla kurum ışıklarını söndürdü. İstanbul’dan Yeni Zelanda’ya, Paris’ten Paraguay’a 7 kıtadan 2 milyar birey, kuruluş ve işyeri, iklim değişikliğine dikkat çeken bu etkinliğe katılım sağladı.