Sivas Haberler

ÇEDAŞ ‘Dünya Saati’ne Destek Verdi

ÇEDAŞ, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için 1 saatlik karartma uyguladı

ÇEDAŞ ‘Dünya Saati’ne Destek Verdi
147 Okundu
08 Nisan 2019 - 11:12

Küresel iklim değişikliğiyle ilgili farkındalık oluşturmak adına 51 binasında aynı anda 1 saat boyunca ışıkları söndüren ÇEDAŞ, ‘Dünya Saati’ne destek oldu.

Dünya Saati etkinliği, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından 2007 yılından bu yana düzenleniyor. Dünyanın en büyük çevre etkinliği olarak kabul edilen Dünya Saati uygulaması çerçevesinde ÇEDAŞ, 20:30 ile 21:30 saatleri arasında 51 binasında ışıklarını bir saatliğine söndürdü. Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılması için dünya kamuoyuna çağrıda bulunmak amacıyla yürütmekte olduğu bir küresel etkinlik olan ‘Dünya Saati’ doğadaki kaybı tersine çevirmek için insan-doğa ilişkisinde yeni bir sayfa açmayı amaçlıyor.

Dünya Saati etkinliğinin 2019 teması “doğa ve insan için yeni bir başlangıç” olarak belirlendi. Bu etkinlik kapsamında geçen yıl, 135 ülke ve bölgeden 3 binden fazla kurum ışıklarını söndürdü. İstanbul’dan Yeni Zelanda’ya, Paris’ten Paraguay’a 7 kıtadan 2 milyar birey, kuruluş ve işyeri, iklim değişikliğine dikkat çeken bu etkinliğe katılım sağladı.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store