• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Çatıya yuva yapan leylekler 50 yıldır aynı yerde

Çatıya yuva yapan leylekler 50 yıldır aynı yerde

Sivas’ın kent merkezinde bir apartmanın çatı katında bulunan leylekler, görenleri hayrete düşürüyor.

Edinilen bilgiye göre Sivas kent merkezi Kadı Burhanettin Mahallesi, Evci apartmanının çatı katında bulunan leylekler apartmanında yapılış tarihinden beri hep aynı yere göç ediyor. 1968 yılında yapılan apartmana yuva yapan leylekler, günümüzde de aynı yerde hayatlarını sürdürüyor.

Leyleklerin 50 yıldır aynı yere yuva yaptığı söyleyen Evci apartmanı sahibi Salim Evci, leyleklerin 50 yıldır bu apartmanda olduğunu, binayı yaptırdıktan 1 yıl sonra leyleklerin binaya yerleştiğini ve binayı yaptırdıklarından beri misafirlerinin olduğunu dile getirdi.

 

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir