• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Çanakkale Şehitleri Sivas’ta etkinliklerle anıldı

Çanakkale Şehitleri Sivas’ta etkinliklerle anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliğinde Sivas Valisi Salih Ayhan yaptığı konuşmada birkaç gün önce Yeni Zelanda’da camiye yapılan terör saldırısını lanetleyerek başladı.

Ülkemizde birçok ilde gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde Sivas’ta da bir takım etkinlikler düzenlendi. Yapılan etkinliklere halkın yoğun katılım göstermesi dikkatleri çekti.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle Sivas’ta etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerin ilk gününde kortej yürüyüşü yapıldı. Sivas Gar’ı önünde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle toplanan kabalalık İstasyon Caddesi’nden hareket ederek Tarihi Kent Meydanı’na kadar yürüdü. Yapılan kortej yürüyüşüne; Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, birçok kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüşün bittiği yer olan Tarihi Kent Meydanı’nda Sivas valisi Salih Ayhan yaptığı konuşmada Yeni Zelanda’da meydana gelen terör saldırısını lanetleyerek, “Bu gün bir yürüyüş yaparak farkındalık oluşturmak istedik. Her yıl bu duyarlılığı Sivaslılar gönülden, yürükten göstermektedir. Ama bu yıl biraz daha anlamı var. Yakın zamanda uluslararası terörizmin en alçak örneğini görmüş vaziyetteyiz. Öncelikle bu Müslüman din kardeşlerime rabbimizden rahmet diliyorum. Sivas meydanından, yapılan saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Çanakkale ruhunu unutmamamız lazım. Çanakkale ruhunu yüz yıllar sonra hissetmemiz lazım. Bu duyarlılığı göstermemiz lazım.”dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir