• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
”Çanakkale Şehitleri” hazırlanan programla anıldı

”Çanakkale Şehitleri” hazırlanan programla anıldı

Sivas’ta eğitim ve öğretim hizmeti veren Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferinin 104’üncü yıl dönümü programında ”Çanakkale Şehitleri” anıldı.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferinin 104’üncü yıl dönümü programı okulun çok amaçlı salonunda yapıldı. Program okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı. ”Çanakkale Şehitleri” anma programı saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Hazırlanan programın açılış konuşmasını Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları Genel Koordinatörü Metin Çağan yaptı. Çağan aziz şehitlerimize bağımsızlığımızı kazanma adına çok şey borçlu olduğumuzu dile getirdi. Çağan, “ Aziz şehitlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti ve büyük Türk milleti daima size minnettardır. Çocuklarımız çalışkanlıklarıyla, insanlıklarıyla, manevi değerlere saygılarıyla sizlere layık olmaya çalışacaklardır. Şehitlerimizin yolunda ülkemizi en güzel günlere ulaştıracaklarına inancım tamdır” dedi.

Programda konuşma yapan Tarih Öğretmeni İrfan Kara, Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasına kadar geçen zaman diliminde yaşanan çeşitli kahramanlık hikayelerini öğrenciler ile paylaştı. Programın devamında öğrenciler tarafından şiir okundu. Programın son kısmında ise müzik öğretmeni İbrahim Üçinkülüğ ve öğrencileri Çanakkale türkülerini seslendirdi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir