• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinliklerle Kutlanıyor

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinliklerle Kutlanıyor

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanıyor. Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş bu özel hafta nedeniyle açıklamalarda bulundu. Akkuş, müftülük binasında gerçekleştirilen programda konuştu. Yusuf Akkuş Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanan bu hafta için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yılki temanın “Cami ve Hayat” olarak belirlendiğini açıkladı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile ilgili yapılan toplantıda konuşan Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, camilerin Allah’ın evi olduğunu ve buraların ilim, irfan yuvaları olduğunu ifade etti. Camilerin İslam topluluklarının en saltanatlı yerlerine kurulduğunu ve camilerin Müslümanlar için sosyal hayatın bir parçası olduğunu da ekledi. Akkuş son zamanlarda camilerin hayatımızdaki yerini pekiştirmek amacıyla Sabah Namazı Buluşmaları, Haydi Ailece Camiye ve Camide Olmak gibi projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir