• DOLAR
  5,9164
  %-0,03
 • EURO
  6,5666
  %-0,05
 • ALTIN
  296,98
  %-0,22
 • BIST
  7,6947
  %-0,06
Değerler Eğitimi kapsamında öğrenciler günü Camide geçirdi

Değerler Eğitimi kapsamında öğrenciler günü Camide geçirdi

Gürün ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki “Değerler Eğitimi Protokolü” kapsamında imam hatip lisesi öğrencileri bir gününü camide geçirdi.

Gürün Merkez Ulu Camisine götürülen öğrenciler, bir uygulamalı eğitim şeklinde geçirdikleri gün içerisinde kuran okudu, namaz kıldı ve hatim duası yaptılar. Kimi öğrencileri müezzinlik de yaptığı görülürken, bazı öğrenciler ise cemaate namaz kıldırdı.

Yapılan okul – cami işbirliğiyle ilgili açıklama yapan Gürün İlçe Müftüsü Hüseyin Bayrak, gençlerin hem milli, hem de manevi değerlerini öğrenerek vatana ve millete faydalı kişiler olmasını amaçladıklarını söyledi. Benzer işbirliklerinin devam edeceğini de ifade eden Bayrak, cemaatin de yapılan etkinlikten memnun kaldığını belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir