• DOLAR
  5,8914
  %0,59
 • EURO
  6,5392
  %0,15
 • ALTIN
  295,03
  %0,83
 • BIST
  7,6755
  %0,14
Soğuktan ırmak ve şelaleler buz tuttu

Soğuktan ırmak ve şelaleler buz tuttu

Kış mevsiminin ağırlığını iyiden iyiye hissettirdiği Sivas’ta soğuktan şelalelerin buz tuttuğu bildirildi.

Dondurucu soğukların hakim olduğu Sivas’ta sıcaklık değerinin sıfırın altına inmesi sonrasında şelalelerin dahi buz tuttuğu bildirildi. Soğukların etkisini göstermesine paralel olarak gün içerisindeki hava sıcaklık değerinin -10 dereceye kadar düştüğü kaydedildi.

Soğuk havaların etkili olduğu Divriği ilçesine bağlı Karaağaçlı köyünde şelalelerin donduğu açıklandı. Bölgede Orta Sibirya bölgesini andıran görüntülerin yaşandığı açıklandı.

Donmuş olan ırmak ve şelaleyi görüntüleyen köy sakini Ümit Yaşar; havalar o kadar soğuk ki nefes alıp vermekte dahi güçlük çekiyoruz, dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir