• DOLAR
  5,8063
  %0,34
 • EURO
  6,4322
  %0,48
 • ALTIN
  273,37
  %0,59
 • BIST
  7,6474
  %0,55
Burhaniye’de öğrenciler etkili ve hızlı okumayı öğreniyor

Burhaniye’de öğrenciler etkili ve hızlı okumayı öğreniyor

Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği etkili ve hızlı okuma kursu ilgi gördü. Nadir Tolun Ortaokulunda düzenlenen kursun öğretmenliğini edebiyat öğretmeni Derya Mercan yaparken, 25 öğrenci katıldı.

Burhaniye’de Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün yaz kursları kapsamında düzenlediği etkili ve hızlı okuma kursu ilgi gördü. Tatillerinden fedakarlık yapan 25 öğrenci, etkili ve hızlı okumayı öğreniyor. Haftanın 4 günü düzenlenen kursun çok verimli geçtiğini anlatan öğretmen Derya Mercan, “ 9 Temmuzda başlayan kursumuz 12 Ağustosta tamamlanacak. Öğrencilerimiz kursa başladıklarında 90 saniye de bir sayfayı okurken, şimdilerde 45-50 saniye de okur hale geldiler. Yeni sınav sistemi de kurslarımıza olan ilgiyi artırdı” dedi. Kursu ziyaret eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bülent Dükancı, kurs öğretmeni Derya Mercan’dan bilgi aldı. Dükancı, yaz kurslarının yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir