• DOLAR
  5,8094
  %0,06
 • EURO
  6,4448
  %0,01
 • ALTIN
  274,79
  %0,51
 • BIST
  7,6582
  %-0,02
Bu Üniversitede Çalışan Akademisyenlere Ekstra Ödeme Var

Bu Üniversitede Çalışan Akademisyenlere Ekstra Ödeme Var

Sivas’ta açılan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni cazip hale getirmek ve çalışmalarını desteklemek amacıyla burada çalışmayı tercih eden akademisyenlere en az 2 bin lira olmak üzere ek ücret ödemesi yapılacak.

Sivas’ta açılan ve savunma sanayi alanında etkili çalışmalar yapması hedeflenen Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni akademisyenler için cazip hale getirmek amacıyla burada çalışan personeli desteklemek amacıyla bir protokol imzalandı. Protokol töreni

Tarihi Valilik Binası Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonu’nda yapıldı. Sivas Valiliği’nin destekleri ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Kurma ve Destekleme Vakfı, Sivas Hizmet Vakfı’nın katkılarıyla hayata geçirilecek projenin ayrıntıları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yapılan programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile birlikte Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya vakıfların temsilcileri ve üyeleri katıldı.

Yapılan bilgilendirmede bu üniversiteyi tercih eden akademisyenlere en az 2 bin TL destek verilmesi, üniversitenin 5 yıl boyunca desteklenmesi ve bin yüz öğrenciye burs verilmesi gibi konular üzerinde protokol imzalandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir