• DOLAR
  5,7678
  %0,52
 • EURO
  6,3514
  %0,50
 • ALTIN
  272,26
  %0,79
 • BIST
  104.064
  %-0,73
Bu sezon toplam 152.000 dekarlık tarım arazisi sulandı

Bu sezon toplam 152.000 dekarlık tarım arazisi sulandı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü olan Mevlüt Aydın; Sivas’ta sulanan arazi miktarını açıkladı. 1 Haziran tarihi itibariyle sulama sezonunun başladığını belirten Aydın; 10 ekim tarihi itibariyle ise sulama sezonunun sona erdiğini söyledi. Bu sezon itibariyle toplamda 152.271 dekardan oluşan bir arazinin sulandığını açıklayan Aydın; sulama işleminin Sivas ve ilçelerinde gerçekleştirildiğini belirtti.
Sivas’ta bu sezon toplam 152.000 dekarlık tarım arazisi sulandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından modern sulama sistemlerinin yaygınlaştırılmasına dair çalışmaların yapıldığını açıklayan Mevlüt Aydın, bu alanda yatırımların artırıldığını da sözlerine ekledi.

Yazılı bir açıklama yapan Devlet Su İşleri Genel Müdürü olan Mevlüt Aydın; modern sulama sistemleri sayesinde tarımda önemli oranda bir verim artışının yapıldığı belirtti. Bu sayede kırsal kalkınmanın oluşturulmasının mümkün olduğunu belirten Aydın; böylece yoksulluğun azaltılmasının da önünün açıldığını belirtti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir