• DOLAR
  5,6997
  %-0,69
 • EURO
  6,3174
  %-0,64
 • ALTIN
  269,89
  %-0,62
 • BIST
  107.529
  %0,64
Bu Köyün bir ormanı var

Bu Köyün bir ormanı var

Sivas’ın Çukurbelen Köyü’nde iki arkadaşın gölgesinde çay içmek amacıyla dikmeye başladıkları ağaçlar köydeki herkesin adına bir ağaç dikmeye karar vermeleriyle bir ormana dönüştü.

Sivas’ın Çukurbelen Köyü’nün yanı başında büyüyen ağaçlardan oluşan ormanın diğer ormanlardan büyük bir farklı bulunuyor. Bu ormandaki ağaçların her birinin üzerinde bir kişinin adı yazıyor. Çukurbelen Köyü’nün üst kısmında bulunan ve kayalık bir alan olarak bilinen bölgede şimdi kocaman ağaçlar boy gösteriyor. Köyde yaşayan Talat Akgül ve Haydar Özcan isimli iki arkadaş gölgesinde oturup dinlenmek için bu alana ağaç dikmeye karar verirler. İlk olarak 3 ağaç diktikten sonra ağaç dikmeye devam eden köy sakinleri köyün üst tarafında ve kayalık alanda bir orman meydana getirmişler. Köyde yaşayan herkes adına bir ağaç dikme düşüncesiyle ormandaki ağaç sayısı her geçen gün artmış. Köylüler burada su bulunmadığı için kendi isimlerinin yazılı olduğu ağaçlara elleri ile su taşıyarak sulamışlar ve ağaçları büyütmüşler.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir