• DOLAR
  5,6992
  %-0,70
 • EURO
  6,3168
  %-0,65
 • ALTIN
  270,04
  %-0,56
 • BIST
  107.529
  %0,64
Bu Başarının Adını ‘Barış Pınarı’ Koydular

Bu Başarının Adını ‘Barış Pınarı’ Koydular

Sivas Çukurbelen köyünde yaşayanlar köye hakim bir tepeye kilit taşlarından 250 metrekarelik Türk bayrağı yaptı. Köylüler yapmış oldukları bu bayrağı Barış Pınarı Harekatına armağan etti.

Bu Başarının Adını ‘Barış Pınarı’ Koydular

Sivas’ta Çukurbelen köyünden Talat Akgül köye dev Türk bayrağı yapmaya karar verdi. Bu düşüncesini köylülerle paylaşan Akgül, bayrağı yapabilmek için köy sakinlerinin de yardımı aldı. İlk olarak bayrağın yapılacağı hakim tepeye ulaşımın sağlanabilmesi için yol yapıldı. Sonrasında tonlarca kilit taşı bu açılan yoldan tepeye taşındı. Tepedeki arazi traktörlerle düz hale getirildi. Kilit taşlar birleştirilip yasal ölçülere uygun olarak Türk Bayrağı çizilip sonrasında da boyandı. Ortaya çıkan eser Barış Pınarı Harekatına armağan edildi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir