• DOLAR
  5,9185
  %0,51
 • EURO
  6,5614
  %0,46
 • ALTIN
  296,82
  %0,69
 • BIST
  7,6904
  %0,35
Çapraz böbrek nakliyle yakınlarını yaşattılar

Çapraz böbrek nakliyle yakınlarını yaşattılar

Tansiyona bağlı böbrek yetmezliği sebebiyle nakil olması gereken fakat eşinin böbreği kendisine uymayan Kadriye Çoban isimli Sivaslı kadına İstanbul’daki benzer hastalar şifa oldu.

Doktorun tavsiyesiyle çapraz böbrek naklini kabul eden Kadriye Çoban, uzun bir süre bekledikten sonra İstanbul’da da benzer 2 farklı ailenin bulunması sebebiyle müjdeli haberi aldı. Doktorların yoğun uğraşları sayesinde eşleştirilen 3 ailenin yakınları, diğer ailelerdeki hasta için böbrek bağışı yaptı. 3 başarılı ameliyatın peş peşe yapılmasıyla birlikte böbrek yetmezliği çeken 3 hasta da sağlıklarına kavuştu.

Çapraz böbrek naklini kabul ederek eşinin hayatını kurtaran Yakup Çoban çok duygusal sözler sarf etti. Eşinin sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Yakup Çoban, gerekirse diğer böbreğini de eşi için feda etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir