• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Bir Karanfil Bir Gönül Projesi Kapsamında Zara’da Kermes Düzenlendi

Bir Karanfil Bir Gönül Projesi Kapsamında Zara’da Kermes Düzenlendi

Sivas’ın Zara ilçesinde elde edilecek olan gelirle 15 Temmuz şehidinin adının yaşatılacağı bir park yapılacak olan bir kermes düzenlendi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Sayın’ın öğretim görevlisi eşi Özlem Sayın tarafından düzenlenen kermes, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Halil Kantarcı adına park yapılması amacıyla düzenlendi. Kermes açılışında konuşan Kaymakam Sayın,”15 Temmuz’da şehit olan Halil Kantarcı adına Canova köyünde bir park açmayı planladık. Kermesi düzenleyen Özlem Hanım, öğrencilerine ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Kermesin düzenlenmesine vesile olan Öğretim Görevlisi Özlem Sayın ise,”Biz bu projeyi öğrencilerimizle ve Zaralı hanımlarla icra ettik inşallah amacımıza ulaşırız. 18 Mart sebebiyle şehit ailemize bir hediye vermek istedik. Vatan uğruna şehit olanlara ne yapsak azdır. Burada çok güzel bir atmosfer var, herkesin katkısını görüyorum” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir