Binlerce öğrenci Çanakkale için yarıştı

Binlerce öğrenci Çanakkale için yarıştı
15:13 - Mart 24 2019 Pazar

“Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” Kitap Okuma Yarışmasında binlerce öğrenci Çanakkale gezisi ödülünü kazanmak için yarıştı.

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri içinde, Sivas Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi kapsamında “Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” isimli kitap okuma yarışması düzenledi.

Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Birkaç aydır öğretmenlerimiz öğrencilerini bu yarışmaya hazırlıyorlardı. Bugün de sorunsuz bir şekilde sınavımızı gerçekleştirdik.” Dedi.

Dereceye giren öğrencilerin Çanakkale’ye götürüleceğini belirten Savaşçı, “Bu yıl Çanakkale Deniz Zaferinin 104’üncü yıl dönümü. Bu kapsamda ortaokullardan dereceye giren ilk 104 öğrenci ve liselerden dereceye giren ilk 104 öğrencimiz olmak üzere toplam 208 öğrencimizi nisan ayı içerisinde Çanakkale gezisine götüreceğiz. Ben tüm öğrencilerimiz adına bu anlamlı yarışmayı düzenlememizi sağlayan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.