• DOLAR
  5,7451
  %0,13
 • EURO
  6,3234
  %0,06
 • ALTIN
  270,20
  %0,03
 • BIST
  104.828
  %0,82
Bingöl Gölü Tamamen Kurudu

Bingöl Gölü Tamamen Kurudu

Bingöl Köyü sınırları içerisinde bulunan ve köyün ismini aldığı Bingöl Gölü’nün kuruduğu bildirildi.

Bingöl Gölü Tamamen Kurudu

Sivas merkeze bağlı olan Bingöl Köyü’ne adını veren Bingöl Gölü’nün kuruması; çevre sakinlerinin üzülmesine neden oldu. Sivas kent merkezine yaklaşık olarak 12 kilometre mesafede bulunan gölün, tamamen kuruması konusunda Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekiplerinin çalışma başlattığı bilgisine ulaşıldı.

Flamingo ve diğer pek çok kuş türüne ev sahipliği yapmasıyla tanınan Bingöl Gölü’nün kurumasının temel nedeninin kuraklık olduğu belirtiliyor. Gölün kurumuş olmasının sonucunda göl çevresinde yaşayan canlıların da yok olduğu bilgisine ulaşıldı. Göl tabanında yapılacak olan inceleme neticesinde gölün tam olarak neden kuruduğunun tespit edilmesi amaçlanıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir