• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
Binali Yıldırım’ın açıklamalarına Sivaslılardan tepki

Binali Yıldırım’ın açıklamalarına Sivaslılardan tepki

Cumhur İttifakı’na teşekkür ederken sadece MHP’nin adını geçirdi. Oysa İstanbul seçimlerinde Cumhur İttifakını tarif ederken BBP partisi de dahil ediliyordu. Bu çelişkili durum; doğal olarak Sivaslıların da tepkisini topladı.

Binali Yıldırım’ın Açıklamalarına Sivaslılardan Tepki

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Binali Yıldırım; Sivas ziyareti sırasında yaptığı açıklamada BBP’ni es geçti. Cumhur İttifakı’ndan söz ederken sadece MHP’ye atıfta bulunan Yıldırım’ın bu açıklaması; Sivaslıların tepkisini topladı. İstanbul’da ayrı Sivas’ta ayrı konuşulması doğal olarak Muhsin Yazıcıoğlu’na gönül vermiş olan Sivaslıların tepkisine neden oldu.

İstanbul’da yaşayan Sivaslıların 700 bin civarında olması İstanbul seçimlerde ciddi bir önem arz ediyor. Binali yıldırım Sivaslıların desteği almak için Sivas’a gelip Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisini es geçmesi İstanbul’da yaşayan Sivaslıları olumsuz etkileyecek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir