Sivas Haberler

Binali Yıldırım, “Oylar Sandıkta İç Edildi”

Ak Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım İstanbul’daki son durumu değerlendirdi.

Binali Yıldırım, “Oylar Sandıkta İç Edildi”
144 Okundu
15 Nisan 2019 - 15:22

Ak Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım İstanbul’daki son durumu değerlendirdi.

Binali Yıldırım’ın açıklaması :

“Gece 11’i 25 geçe seçimi kazandığımızı söyledik. Daha sonra YSK Başkanı ertesi gün Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu ifade etti. Yargısal süreç şu an itibarıyla devam ediyor. Burada gerek AK Parti gerek CHP ve gerek MHP çeşitli yerlerde itirazlarda bulundu. Herkes itiraz hakkını kullanmaya devam ediyor. İtiraz kültürü CHP’ye yabancı değildir. Bugün bu tahammülsüzlük anlaşılabilir değildir.

OYLAR SANDIKTA İÇ EDİLDİ

Bunları niye söylüyorum? Biz hukukun peşindeyiz. Biz vatandaşlarımızın verdiği oyun sandıkta iç edilmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Bunu da kısmen başardık. Fark azaldı. Başlangıçta 27 binlerdeydi şimdi 12 bin 200’e düştü. İki aday birbirine yakın oy aldığı halde neden fark benim lehime kapanmaktadır. Bunu soruyorum. Bu şunu gösteriyor. Oylar sandıkta iç edilmiştir. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır.

İstanbul gibi memleket büyüklüğünde bir şehrin saklanmış seçim sonucuyla başkan olması pek hoş olmaz.

Biz başından beri hukuk vurgusu yapıyoruz.

MALTEPE’DEN SONRA SÜREÇ TAMAMLANMIŞ OLACAK

Neticede bir sona yaklaşmış bulunuyoruz. Maltepe’den sonra bu süreç tamamlanmış olacak. Böylece YSK bir karara varmış olacaktır. Ben şunu doğrusu anlayabilmiş değilim; bir tahammülsüzlük var ortada. Kardeşim seçimin kazandığının kararını sen mi vereceksin. Bugüne kadar onlarca seçim yapıldı. Seçimin kazanıldığının kararını veren YSK. Bugün böyle bir karar var mıdır?

Hukuk devletinde baskılarla hakimleri etkilemek mümkün değildir. Hepimize düşen sonucu sükunetle beklemektir. Dış ülkelerden Türkiye’ye baskı yapılmasını sağlamak milletimizin canını sıkmaktadır. Dünyaya Türkiye’yi şikayet etmek Türk demokrasisine yapılabilecek en büyük kötülüktür. Ben rakibimin bu davranışlara son vermesini tavsiye ediyorum.

Yapılan usulsüzlükler oy çalınmasıyla sınırlı değil. Başka olaylar da var. Mesela Büyükçekmece’deki olay.

O kadar sayımlarda yanlışların, hilelerin, eksikliklerin, özensizliklerin olduğunu gördük ki, insan hakikaten hayrete düşüyor. Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz.” dedi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store