• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
Binali Yıldırım, “Oylar Sandıkta İç Edildi”

Binali Yıldırım, “Oylar Sandıkta İç Edildi”

Ak Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım İstanbul’daki son durumu değerlendirdi.

Binali Yıldırım’ın açıklaması :

“Gece 11’i 25 geçe seçimi kazandığımızı söyledik. Daha sonra YSK Başkanı ertesi gün Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu ifade etti. Yargısal süreç şu an itibarıyla devam ediyor. Burada gerek AK Parti gerek CHP ve gerek MHP çeşitli yerlerde itirazlarda bulundu. Herkes itiraz hakkını kullanmaya devam ediyor. İtiraz kültürü CHP’ye yabancı değildir. Bugün bu tahammülsüzlük anlaşılabilir değildir.

OYLAR SANDIKTA İÇ EDİLDİ

Bunları niye söylüyorum? Biz hukukun peşindeyiz. Biz vatandaşlarımızın verdiği oyun sandıkta iç edilmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Bunu da kısmen başardık. Fark azaldı. Başlangıçta 27 binlerdeydi şimdi 12 bin 200’e düştü. İki aday birbirine yakın oy aldığı halde neden fark benim lehime kapanmaktadır. Bunu soruyorum. Bu şunu gösteriyor. Oylar sandıkta iç edilmiştir. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır.

İstanbul gibi memleket büyüklüğünde bir şehrin saklanmış seçim sonucuyla başkan olması pek hoş olmaz.

Biz başından beri hukuk vurgusu yapıyoruz.

MALTEPE’DEN SONRA SÜREÇ TAMAMLANMIŞ OLACAK

Neticede bir sona yaklaşmış bulunuyoruz. Maltepe’den sonra bu süreç tamamlanmış olacak. Böylece YSK bir karara varmış olacaktır. Ben şunu doğrusu anlayabilmiş değilim; bir tahammülsüzlük var ortada. Kardeşim seçimin kazandığının kararını sen mi vereceksin. Bugüne kadar onlarca seçim yapıldı. Seçimin kazanıldığının kararını veren YSK. Bugün böyle bir karar var mıdır?

Hukuk devletinde baskılarla hakimleri etkilemek mümkün değildir. Hepimize düşen sonucu sükunetle beklemektir. Dış ülkelerden Türkiye’ye baskı yapılmasını sağlamak milletimizin canını sıkmaktadır. Dünyaya Türkiye’yi şikayet etmek Türk demokrasisine yapılabilecek en büyük kötülüktür. Ben rakibimin bu davranışlara son vermesini tavsiye ediyorum.

Yapılan usulsüzlükler oy çalınmasıyla sınırlı değil. Başka olaylar da var. Mesela Büyükçekmece’deki olay.

O kadar sayımlarda yanlışların, hilelerin, eksikliklerin, özensizliklerin olduğunu gördük ki, insan hakikaten hayrete düşüyor. Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz.” dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir