• DOLAR
  5,8914
  %0,59
 • EURO
  6,5392
  %0,15
 • ALTIN
  295,03
  %0,83
 • BIST
  7,6755
  %0,14
Bilgisayar satışlarında Lenovo zirveye çıktı

Bilgisayar satışlarında Lenovo zirveye çıktı

Geçtiğimiz yıla tüm dünyada yapılan bilgisayar satışları uzun bir aradan sonra ilk defa artış gösterdi. Geride bıraktığımız yıl içerisinde toplamda 261.2 milyon adet bilgisayar satışı yapıldı.

Yıllar boyu bilgisayar satışlarında büyük bir düşüş yaşanıyordu. Bu düşüş ilk defa 2019 yılında kuruldu. Tüm dünyada en fazla bilgisayar satışı yapan firma ise genel merkezi Hong Kong’da bulunan Lenovo oldu.

Yapılan açıklamada Lenovo’nun 2019 yılında 62.9 milyon adet bilgisayar satışı yaptığı açıklandı. Lenovo’nun en yakın takipçisi ise 60.9 milyon adet satış ile Hewlett-Packard oldu. Bu iki firmayı Dell markası 46.5 milyon adetlik satışla izledi. En çok merak edilen Amerikan devi Apple ise % 6,6’lık bir Pazar payına tekabül eden 17.9 milyon adette kaldı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir