• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Bıçak Ustaları Kurban Bayramı hazırlığına başladı

Bıçak Ustaları Kurban Bayramı hazırlığına başladı

Kurban Bayramı’nda kullanılmak üzere dünyaca ünlü ve kaliteli olarak üretilen çelik yapım Sivas bıçaklarına yoğun talep bulunuyor.

BIÇAK USTALARININ KURBAN HAZIRLIĞI BAŞLADI

Sivas merkezde bulunan ve son günlerde çalışmalarına hız veren bıçak ustalarının 76 farklı işlem yapılarak hazırladığı Sivas bıçakları ülkenin her tarafından yoğun ilgi görüyor. Sivas bıçakları el işçiliği ile hazırlanmaya devam ediyor. Bu bıçakların el emeği ile hazırlandığını belirten bıçak üreticileri kaliteli bıçağın yapıldığı imalathaneden alınması gerektiğini belirttiler. 

Bıçak ustaları, Sivas bıçaklarının 50 ile 100 TL arasında satışa sunulduğunu,  özel tasarım bıçaklarda bu fiyatların 300 ile 500 TL fiyat aralığında değiştiğini söylediler.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir