Beyrut’ta Lübnan’daki patlamadan sonra ülkelerden destek ve başsağlığı mesajları

Beyrut’ta Lübnan’daki patlamadan sonra ülkelerden destek ve başsağlığı mesajları
01:00 - Ağustos 5 2020 Çarşamba

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel, “Bu gece Beyrut’ta çok fazla ölüme ve hasara neden olan patlama nedeniyle kardeşlikle Lübnanlılarla dayanışmamı ifade etmek istiyorum. Fransa her zaman Lübnan’ın yanında olacak. Bölgeye Fransız yardımı ve kaynakları dağıtılıyor.” Macron resmi Twitter hesabında paylaştı. O kullanıldı. Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, “Büyük patlamanın gerçekleştiği Beyrut’taki kurbanların ailelerine başsağlığı diliyoruz ve yaralılara acil iyileşme diliyoruz ve Fransa her zaman Lübnan ve Lübnan halkının yanında duracak. “dedi.

İran Dışişleri Bakanı Zarif: “Lübnan’a yardım etmeye hazırız”

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif de patlama ile ilgili sosyal medya hesabındaki görevindeki patlamadan üzüldüklerini ve “Lübnan’da güçlü kal” dedi. Zarif, Twitter gönderisinde Lübnan halkı ile olduklarını söyleyerek, “Dualarımız ve aklımız büyük ve direnişli Lübnan halkı ile. Lübnan’a yardım etmeye hazırız. İran’ın Lübnan halkına yardım etmeye hazır olduğunu belirten Zarif, “Kalbimiz bu büyük felaketi yaşayan Lübnan halkının yanında. Yaşamlarını Allah’tan kaybedenlere merhamet ve ailelerine sabır diliyoruz. ”

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Seyyid Abbas Musevi, mesajındaki üzüntüsünü dile getirdi ve “Konuyla ilgili gelişmeleri takip edeceğiz. Lübnan halkına yardım etmeye hazırız. ”

“Rusya olarak Lübnan halkının acısını paylaşıyoruz”

Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamaya göre Vladimir Putin, Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Avn’a Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlama ve kayıplar hakkında başsağlığı mesajı gönderdi. Putin mesajında, “Rusya olarak Lübnan halkının acısını paylaşıyoruz. Senden mesajımı senin aracılığıyla hayatını kaybedenlerin ailelerine ve akrabalarına aktarmanı istiyorum.

Özlem Kaplan – Aynur Sena Hızla – Erhan Altıparmak

ALAKALI HABERLER

Lübnanlı babanın patlama anında oğlunu korumaya çalıştığı anlar fotoğraf makinesinde

ALAKALI HABERLER

Lübnan’daki patlamada bilanço ağırlaşıyor!

ALAKALI HABERLER

Dışişleri Bakanlığı’ndan Lübnan’a taziye mesajı

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi