Beyoğlu’nda iş yerinde patlama: 6 yaralı

Beyoğlu’nda iş yerinde patlama: 6 yaralı
11:00 - Haziran 13 2020 Cumartesi

Olay, saat 09: 30’da Beyoğlu Okmeydanı Piyalepaşa Mahallesi Şengül Sokak’ta meydana geldi.

Elde edilen bilgiye göre patlama, sokakta lamba armatürleri üreten bir atölyede endüstriyel borulardan sızan gazların sıkışması sonucu meydana geldi. Patlama sonucunda 2’si ağır, 5’i yabancı uyruklu 6 kişi yaralandı. Patlama nedeniyle çevredeki işyerleri ve arabalar ağır hasar gördü. Çevredeki vatandaşların dikkatini çeken olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiyeci gönderildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları müdahalelerinin ardından ambulansla çevre hastanelere götürdüler. İtfaiye ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldı ve işyerindeki tüpleri çıkardı.

Bir savaş alanına dönüştü

İşyerine ve etrafındaki araçlara verilen hasar nedeniyle savaş alanına döndü. Panik çeken vatandaşlar, büyük gürültü ile patlama nedeniyle sokağa atıldı. Patlamanın yaşandığı işyerinin üzerindeki dairelerde yaşayan vatandaşlar da dışarı çıktı. Öte yandan, polis operasyonları işyerinde çalışmaya başlarken özel operasyon polisi olay yerine geldi ve önlemler aldı.

Beyoğlu Valiliği’nin yaptığı açıklamada, ilk tespitlere göre ilçemiz Piyalepaşa Mahallesi Şengül Sokak’taki gaz sıkışması nedeniyle patlamada 6 kişi yaralandı. Olay yerinde gerekli önlemler alındı. ”

Doğan Can Cesur

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi