Sivas Haberler

Beslediği köpeğine el konulunca üzüldü

Sivas’ta bir hayvansever, aylardır beslediği köpeğini şikayet üzerine yetkililer tarafından el konulunca çileden çıktı.

Beslediği köpeğine el konulunca üzüldü
90 Okundu
20 Şubat 2019 - 17:13

Sivas’ta bir hayvansever, aylardır beslediği köpeğini şikayet üzerine yetkililer tarafından el konulunca çileden çıktı.

Olay, geçtiğimiz gün Gülyurt Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Ahmet Turan Güzelimdağ ismindeki hayvansever, aylar önce yaralı bir köpek buldu. Bulduğu köpeğini tedavi ettiren Güzelimdağ, daha sonra apartmanın girişinde bir yuva yaptı ve köpeği orada beslemeye başladı. Aylardır beslediği ve çok sevdiği köpeğin havlamaları mahalleliyi ise rahatsız etti. Komşular durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Sivas Şube Müdürlüğüne bildirdi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Sivas Şube Müdürlüğü ekipleri de av köpeğini Sivas Belediyesine ait havyan ambulansı ile alarak Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilite Merkezi ve Hayvan Oteline götürdü. Bunun üzerine köpek sahibi yetkililere sitem etti.

Köpeğin sahibi Ahmet Turan Güzelimdağ, yaralı olarak bulduğu köpeği veterinere götürüp iyileştirdiğini belirterek, “Köpeği ev halkı sevdi. Ona burada bakıyorduk. Mahallenin çocukları buradan gelip geçerken havlatıyorlardı. Onun için şikayet etmişler. Yoksa hayvanın hiçbir zararı yok. Av köpeği kimseyi ısırmaz. Şikayet oldu. Gelip aldılar. Kızılmayacak gibi değil. İnsanlık namına da burada besliyoruz. Hayvana 3-4 aydır bakıyorum. Hayvanın barınmasını, yemesini içmesini ve temizliğini yapıyoruz. Burada seviyoruz. Ara sıra bırakıp gezdiriyorum. Bir evladım gibi üzüldüm” dedi.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store