Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp Projelerini Tanıttı

18:10 - Şubat 22 2019 Cuma

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp seçim için yaptığı projeleri basına sundu. 31 Mart seçimlerinde BBP’den Sivas Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Ürgüp çalışmalarına son sürat devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Sivas Belediyesi Sosyal Tesislerinde Ürgüp ve basın mensupları bir araya geldi.

Ürgüp, “Kızılırmak Projesi çok konuşuluyor. Devlet aracılığıyla yapılabilir gibi görüşler ortaya atıldı. Devlet aracılığıyla yapılsa tabi iyi olur ama böyle bir şeyin mümkün olamayacağını söylemiştik. Bu belediye faaliyetidir. Belediye bütün Kızılırmak’ı 14 kilometre sağlı ve sollu bir dönemde bitirecek değil çalışılması gereken bir projedir. Burada bir takım çalışmalarla muhtelif uygulamalarla projenin yapılması gerekiyor. Kızılırmak’ı yapınca Eskişehir gibi modern bir şehir olmak lazım. Porsuk Çayı Eskişehir’i ihya etmiştir. Bizim şehrimizden de geçen küçük ırmaklar var. Bu derelerin üzerlerinin açılmasının mümkün olduğu yerlerde açılarak suyla şehrin buluşturulması gerekiyor. Belediyemizin bir hizmet binasına ihtiyacı var. Binamız eskidi, yetmiyor. Birimlerimiz parça parça çalışmaya devam ediyorlar. Kadınlar için kültür merkezi projelerimiz var. Hedefimiz asgari dört tanedir. Engelli yaşam kompleksi projemiz var” dedi.

Ürgüp şehrin ekonomisi, turizmi ve istihdamı için projelerinden bahsederken ardından basın mensuplarını sorularını yanıtladı.