• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,45
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp Projelerini Tanıttı

Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp Projelerini Tanıttı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp seçim için yaptığı projeleri basına sundu. 31 Mart seçimlerinde BBP’den Sivas Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Ürgüp çalışmalarına son sürat devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Sivas Belediyesi Sosyal Tesislerinde Ürgüp ve basın mensupları bir araya geldi.

Ürgüp, “Kızılırmak Projesi çok konuşuluyor. Devlet aracılığıyla yapılabilir gibi görüşler ortaya atıldı. Devlet aracılığıyla yapılsa tabi iyi olur ama böyle bir şeyin mümkün olamayacağını söylemiştik. Bu belediye faaliyetidir. Belediye bütün Kızılırmak’ı 14 kilometre sağlı ve sollu bir dönemde bitirecek değil çalışılması gereken bir projedir. Burada bir takım çalışmalarla muhtelif uygulamalarla projenin yapılması gerekiyor. Kızılırmak’ı yapınca Eskişehir gibi modern bir şehir olmak lazım. Porsuk Çayı Eskişehir’i ihya etmiştir. Bizim şehrimizden de geçen küçük ırmaklar var. Bu derelerin üzerlerinin açılmasının mümkün olduğu yerlerde açılarak suyla şehrin buluşturulması gerekiyor. Belediyemizin bir hizmet binasına ihtiyacı var. Binamız eskidi, yetmiyor. Birimlerimiz parça parça çalışmaya devam ediyorlar. Kadınlar için kültür merkezi projelerimiz var. Hedefimiz asgari dört tanedir. Engelli yaşam kompleksi projemiz var” dedi.

Ürgüp şehrin ekonomisi, turizmi ve istihdamı için projelerinden bahsederken ardından basın mensuplarını sorularını yanıtladı.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir