• DOLAR
  5,8985
  %0,25
 • EURO
  6,5072
  %0,23
 • ALTIN
  281,58
  %-0,01
 • BIST
  99.028
  %0,25
Bayram Tatilinde Sivas’a Turist Akını

Bayram Tatilinde Sivas’a Turist Akını

Sivas’a son zamanlarda artan bir ilginin bulunması şehirde turizm faaliyetlerini de yoğunlaştırdı. Bu kapsamda bayram tatili döneminde Sivas’a çok sayıda turistin geldiği açıklandı.

Bayram Tatilinde Sivas’a Turist Akını

Özellikle kültür ve tarih turizmi alanında iddialı bir konumda yer alan Sivas; son zamanlarda adını çok daha sıklıkla duyuruyor. Sivas’ı gezip görmek için genel turist sayısındaki artış bölge halkını da memnun ediyor. Tur eşliğinde Sivas’ı gezmeye gelen turistler; şehir merkezindeki pek çok tarihi eseri de ziyaret ediyor.

Selçuklu döneminden bu yana ayakta kalmış; Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi, Buruciye Medresesi, Ulu Cami, Gök Medrese gibi tarihi yapılar turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Yine Sivas Kongresi’nin yapıldığı bina da turistlerin yoğunluklu olarak ziyaret ettikleri yapılar arasında yer alıyor.

Bayram tatilinde Sivas’a gelen tatilciler; Sivas’a gelmekten memnuniyet duyduklarını açıklayarak; Sivas’ın çok güzel olduğunu belirtiyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir