• DOLAR
  5,7451
  %0,13
 • EURO
  6,3234
  %0,06
 • ALTIN
  270,20
  %0,03
 • BIST
  104.828
  %0,82
Barış Pınarı Harekatına Sivas Barosundan Tam Destek

Barış Pınarı Harekatına Sivas Barosundan Tam Destek

Barış Pınarı Harekatına desteğini açıklayan Sivas Barosu; bu konuya dair açıklamalarda bulundu.

Barış Pınarı Harekatına Sivas Barosundan Tam Destek

Barış Pınarı Harekatının Türkiye Cumhuriyetinin sınır güvenliğini sağlamak noktasında önemli bir hareket olduğunu vurgulayan Sivas Barı Başkanı; Av. Hacı Yılmaz, Sivas Barosu adına yazılı bir açıklamada bulundu.

Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak noktasında uluslar arası hukuktan doğan ve meşru olan hakkını kullanmaktadır, diye açıklama yapan Sivas Barosu Başkanı; bu harekata savaş benzetmesinin yapılmasının hatalı bir yaklaşım olduğunu belirtti. Savaş kavramının ancak devletler arasında olabileceğini açıklayan Yılmaz; Barış Pınarı Harekatının ise teröristlere karşı yapılan bir operasyon olduğunu belirtti. Bu harekatın teröre ve terör destekçilerine karşı yapıldığını belirten Sivas Barosu Başkanı; bu harekata yapılan eleştirileri de kınadığını açıkladı.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir