• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,79
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Barış Pınarı Harekatı Başladı

Barış Pınarı Harekatı Başladı

Bir süredir hazırlıkları yapılan harekatın başladığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Erdoğan yaptığı açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte ortak olarak Suriye’nin kuzeyinde harekata başladığını duyurdu. PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nın başlatıldığını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu harekat ile amacın güney sınırımızda terör örgütünün oluşturmaya çalıştığı terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir şeklinde açıkladı.

Barış Pınarı Harekatı Başladı

Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin tehdidinin ortadan kaldırılacağını ve bu bölgede oluşturacak güvenli bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine çok daha güvenli şekilde dönmelerinin sağlanacağı açıklandı. Yine bu harekatın hedefleri arasında Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtarılması bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan harekatın başladığını duyurduğu açıklamada, Barış Pınarı Harekatı’nda görevli bulunan tüm Mehmetçiğin alınlarından öptüğünü, kendilerine başarılar dilediğini söyledi. Erdoğan yine bu harekatta Türkiye’yle birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına da başarılar dilediğini ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir