• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
Sivas’da denetlenen balıkçılara 3,500 lira ceza kesildi

Sivas’da denetlenen balıkçılara 3,500 lira ceza kesildi

Geçtiğimiz hafta içerisinde Sivas’ta faaliyet gösteren balıkçılara Sivas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetlemede 3,500 lira para cezası kesildi.

3 Ocak Cuma günü başlayarak bir hafta süren denetimlerde balıkçıların sattığı balık türleri, balıkların tazeliği ve büyüklükleri denetlendi. 5 farklı balıkçıya yapılan incelemelerde avlanması yasak olan bir balık türüne rastlanmadı.

Ekipler balık satışı yapan dükkanlar dışında Sivas genelinde bireysel olarak balık tutan kişilere de denetlemeler yaptı. Bu denetlemeler esnasında 7 kişiye çeşitli sebeplerden toplamda 3,500 lira para cezası kesildi. Sivas Tarım ve Orman Müdürlüğü denetlemelerin belirli aralıklarla süreceğini açıkladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir