Bakan Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edildi

Bakan Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edildi
23:00 - Kasım 9 2020 Pazartesi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu, Hükümet’in kurduğu Cumhurbaşkanlığı kabinesini, Sayın Cumhurbaşkanı, daha sonra sisteme geçmemizi, milletimizin takdirine sundu.

Cumhurbaşkanımız tarafından kabineye dahil edilen bakanlarımız 10 Temmuz 2018 tarihinde TBMM’de yemin ederek resmen göreve başladılar. Bir önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, cumhuriyetimizin 66. hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev aldı. Ülkemiz, bölgesel ve küresel siyasi krizlerin yanı sıra, bu kritik dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın çabalarıyla, gelişmiş ülkelerin bile ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde mümkün olan en az hasarla yoluna devam etti. Corona virüsü salgını nedeniyle Sayın Bakanımızın başarıları Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edildi. .

Bilindiği üzere 8 Kasım 2020 Pazar akşamı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle sorulan bir açıklama yayınladı. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın talebi kabul edildi. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

Derya Yetim

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi