• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Bağlama çalmayı kendi gayretleriyle öğrendiler

Bağlama çalmayı kendi gayretleriyle öğrendiler

Sivas’ta kendi gayretleriyle bağlama çalmayı öğrenen liseli öğrencilerin ilk çaldıkları eser dünyaca ünlü halk ozanımız Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsü oldu.

Şarkışla’da bulunan Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri kendi çabaları ile bağlama çalmayı öğrendiler. Öğrencilerin kendilerini sosyal medya ve İnternet gibi boş alışkanlıklardan uzaklaşmalarını sağlamak için kendi aralarında yaptıkları ve okul müdürü Halit Seyfullah Aydoğan’ın da destek verdiği bir projeye ortaya koydular. Hazırladıkları bu projenin İlk etkinliği olarak ise bağlamada çalmayı ilk olarak öğrendikleri dünyaca ünlü halk ozanımız Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ parçasını Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergene huzurunda seslendirmek oldu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir