• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Bacaya Yuva Yapan Leylekler için Üretim Durdu

Bacaya Yuva Yapan Leylekler için Üretim Durdu

Organize Sanayi bölgesinde faaliyetlerini gösteren ESTAŞ isimli ağır sanayi kuruluşu, 15 yıldır fabrikanın demir döküm bölümünde bulunan bacalardan birinde konaklayan leylek ailesi için yaptıkları ile herkesten takdir topluyor. Leylek ailesi, demir dökümü yapılan fabrikanın bacalarından birine 15 yıl önce yuva kurmuş. Bacada leylek yuvası kurulduğunu fark eden firma yetkilileri, leyleğin zarar görmemesi adına bacanın bulunduğu döküm atölyesinde üretimi durdurup, üretimi farklı bir üniteye taşıma kararı aldı. Yerinden memnun olan leylek her yıl havaların ısınması ile bu yuvaya geri geliyor. Bu yıl da havaların ısınması ile leylekler yuvalarına geri döndü. Leyleklerin gelmesi ile ünitedeki üretime, leylekler göçünceye kadar yine ara verildi.

“Leyleklerin gelişini dört gözle bekliyoruz.”

Firmanın genel müdürü Osman Mavuş, leyleklerin gelişini dört gözle beklediklerini dile getirip, “Biliyorsunuz leylek kültürümüzde bereketin ve bolluğun sembolüdür. Baharın habercisi ve çok sadık hayvanlar. Gerçekten 4 gözle onların gelmesini bekliyoruz. Bizim döküm fabrikamızda da yaklaşık 15 yıldır, leyleklerimizin ziyaret ettiği bir bacamız var. Bu bacamızı özellikle üretime vermiyoruz. Leylekler zarar görmesin diye. Bütün fabrika bin 200 kişi 4 gözle gelmelerini bekliyor. Bununla ilgili olarak sanayi ve üretimin yanında çevreye saygılı doğayı koruyan bir yaklaşımımız var. Hem işçilerimize hem de idarecilerimize bu şuuru aşılamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Leylekler de burada 4 gözle beklediğimiz, Rabbimizin yarattığı güzel varlıklardan bir tanesi. Bizim döküm fabrikamız şu anda bölgemizde tek. Çevreye verdiğimiz önemin bir göstergesi. Firmamız bir taraftan memleket ekonomisine hem ithalatı önleyerek hem de ihracat yaparak katkı sağlıyor. Aynı zamanda üretimini dünya standartlarının çok üstünde yapıyor ve çevresini kirletmeden faydalı bir analizle yoluna devam ediyor” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir