Sivas Haberler

Bacaya Yuva Yapan Leylekler için Üretim Durdu

Uluslararası ticaret yapan bir sanayi kuruluşunun ünitelerinden bir tanesinin bacasına yuva yapan leylekler için, önceki yıllarda yaşandığı gibi bu yıl da üretim durdu.

Bacaya Yuva Yapan Leylekler için Üretim Durdu
266 Okundu
28 Nisan 2019 - 11:51

Organize Sanayi bölgesinde faaliyetlerini gösteren ESTAŞ isimli ağır sanayi kuruluşu, 15 yıldır fabrikanın demir döküm bölümünde bulunan bacalardan birinde konaklayan leylek ailesi için yaptıkları ile herkesten takdir topluyor. Leylek ailesi, demir dökümü yapılan fabrikanın bacalarından birine 15 yıl önce yuva kurmuş. Bacada leylek yuvası kurulduğunu fark eden firma yetkilileri, leyleğin zarar görmemesi adına bacanın bulunduğu döküm atölyesinde üretimi durdurup, üretimi farklı bir üniteye taşıma kararı aldı. Yerinden memnun olan leylek her yıl havaların ısınması ile bu yuvaya geri geliyor. Bu yıl da havaların ısınması ile leylekler yuvalarına geri döndü. Leyleklerin gelmesi ile ünitedeki üretime, leylekler göçünceye kadar yine ara verildi.

“Leyleklerin gelişini dört gözle bekliyoruz.”

Firmanın genel müdürü Osman Mavuş, leyleklerin gelişini dört gözle beklediklerini dile getirip, “Biliyorsunuz leylek kültürümüzde bereketin ve bolluğun sembolüdür. Baharın habercisi ve çok sadık hayvanlar. Gerçekten 4 gözle onların gelmesini bekliyoruz. Bizim döküm fabrikamızda da yaklaşık 15 yıldır, leyleklerimizin ziyaret ettiği bir bacamız var. Bu bacamızı özellikle üretime vermiyoruz. Leylekler zarar görmesin diye. Bütün fabrika bin 200 kişi 4 gözle gelmelerini bekliyor. Bununla ilgili olarak sanayi ve üretimin yanında çevreye saygılı doğayı koruyan bir yaklaşımımız var. Hem işçilerimize hem de idarecilerimize bu şuuru aşılamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Leylekler de burada 4 gözle beklediğimiz, Rabbimizin yarattığı güzel varlıklardan bir tanesi. Bizim döküm fabrikamız şu anda bölgemizde tek. Çevreye verdiğimiz önemin bir göstergesi. Firmamız bir taraftan memleket ekonomisine hem ithalatı önleyerek hem de ihracat yaparak katkı sağlıyor. Aynı zamanda üretimini dünya standartlarının çok üstünde yapıyor ve çevresini kirletmeden faydalı bir analizle yoluna devam ediyor” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store