Babanın hamlesi … Cefakar o baba İHA ile konuştu

Babanın hamlesi … Cefakar o baba İHA ile konuştu
16:12 - Haziran 20 2020 Cumartesi

Bursa’da Liselere Geçiş (LGS) kapsamında yapılan sınavın her iki oturumu da tamamlandı. İznik ilçesinde sınava giren Talha Bayır (14), sınavdan günler önce sol ayağını kırmıştı. Talha Bayır’ın bacağının bir kısmı kırık nedeniyle alçıya dökülmüştür. Yürümekte güçlük çeken babası Rahmi Bayır, İznik Endüstri Meslek Lisesi’nde görevli olarak görev yaptı ve sırtında taşıyarak okula getirdi. Okul kapısında oğlunu arkadan indiren baba Rahmi Bayır nefes alırken, ayağında bir sıva ile Talha Bayır, testin yapılacağı salona doğru yol aldı.

Sosyal uzaklık ve maske kuralını takiben derslere alınan öğrenciler sözlü ve sayısal sınavlardan oluşan 2 oturum tamamladılar. Sınavlar bittikten sonra öğrenciler okullardan ayrılıp eve döndüler. Rahmi Bayır oğlunu sırtına aldı ve evine götürdü.

Bu hareketle Rahmi Bayır kısa sürede milyonların kalbine girdi ve takdir kazandı. Sınavdan sonra babasını ve oğlunu bulan İhlas Haber Ajansı muhabiri evlerini ziyaret etti.

Oğlunun “Ayağım bir akşam acıyor” diyerek eve geldiğini söyleyen Baba Rahmi Bayır, ertesi gün hastaneye gittiğinde Baba Rahmi Bayır, “Büyük ve önemli bir sınav, beni mecbur etmek zorunda kaldım çünkü Oğlum yürüyemedi. Ben bir babayım ve bu benim görevim. ” ” dedim.

Babasının hamlesinden çok memnun olduğunu belirten 14 yaşındaki Talha Bayır, babasının yürümesi zor olduğu için onu sırtına alması gerektiğini söyledi.

Mehmet Buldu

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi