• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Babanda Fetö’nün Altınları var diyerek dolandırdılar

Babanda Fetö’nün Altınları var diyerek dolandırdılar

Sivas bir kişiyi telefonla arayan dolandırıcılar babasının elinde FETÖ’nün altınları var diyerek bu kişiden 12 altın bilezik, 3 kolye ve bir altın saati getirmesini istediler. Dolandırıcılar yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Sivas’ta meydana gelen olayda T.S. adlı vatandaşı telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtan kişiler babasının karakolda olduğunu ve ifade verdiğini söyleyerek babasının elinde FETÖ’nün altınlarının bulunduğunu ve onları alıp getirmesini söylüyorlar. Diriliş Mahallesi Şeyh Şamil Caddesi’nde meydana gelen dolandırıcılık olayında T.S., kendisini arayan kişilere altınları teslim ettikten sonra dolandırıldığını anlayarak durumu polise bildirdi. T.S., dolandırıcılarını tanımadığını söylerken dolandırıcıların kaçtığı aracı tarif etti. Şikayet üzerine tarif edilen araçlar üzerinde geniş çaplı inceleme başlatan polis güvenlik kameralarını ve elektronik plaka takip sistemlerini incelemeye başladı. Tarife uyan şüpheli araç sıkı takibe alındı. Yapılan sıkı takip sonunda dolandırıcılar yaklaşık 3 saat sonra Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde yakalandı. A.Ç., H.D., M.A., S.A. isimli zanlılar, Malatya’da yapılan işlemlerden sonra Sivas’a getirildi. Sivas Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan zanlılar adliyeye sevk edildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir