• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Babadan Oğula Şecere Defteri

Babadan Oğula Şecere Defteri

Sivas’ta yaşayan Ahmet Çintay babasının hazırladığı ve daha sonra kendisine kalan 61 yıllık şecere defterini büyük bir hassasiyetle korurken defter içinde bulunan belgelerle dikkat çekiyor.

Sivas’ta yaşayan Peyami Çintay’ın 1958 yılında hazırlamaya başladığı 61 yıllık şecere defteri onun ölümünden sonra oğlu Ahmet Çintay’a kaldı. Ahmet Çintay babasından kalan şecere defterine gözü gibi bakıyor.

Babadan Oğula Şecere Defteri

Çintay’ın babasının ölümünden sonra kendisine emanet olarak bırakılan şecere defterinde ailesine ait bilgiler bulunuyor. Peyami Çintay’ın 1958 yılında hazırlamaya başlamış olduğu bu şecere defteri içerisinde, Çintay ailesi mensuplarına ait olan bir soy ağacı bulunuyor. Şecere defterinde aile bireylerine ait ölüm, doğum tarihleri ve kişiye ait fotoğraflar ayrıntılı olarak yer alıyor. Şecere defteri içerisinde yazılı olan bilgilerin dışında en dikkat çeken belge ise Çintay’ın dedesine ait Osmanlı Devleti döneminde verilmiş olan ve 150 yıllık olduğu hesaplanan nüfus cüzdanı. Ayrıca defter içerisinde Ahmet Çintay’ın amcasının cebinden çıkan son parası olan 10 Türk Lirası da dikkat çeken belgeler arasında yer alıyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir