• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Ayışığı Sirki Çocuklar ile Buluşuyor

Ayışığı Sirki Çocuklar ile Buluşuyor

Ekim ayından bu yana 8 bin 44 çocuğa yakın perdelerini açan Sivas Devlet Tiyatrosu, “Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali’nde “Ayışığı Sirki” adlı çocuk oyunu ile perdelerini açıyor.

Sivas Devlet Tiyatrosu’nun misafirleri arasında, Sivas merkez, ilçe ve köylerinde bulunan, kreş, anaokulu ve ilk öğretim okulları ile engelli çocukların eğitim aldıkları özel eğitim uygulama okullarını öğrencileri ile Sivas Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumunda anneleriyle birlikte yaşayan çocuklar yer aldı.

Muzaffer Kırıkkalp tarafından kaleme alınıp, yönetilen “Ayışığı Sirki” adlı çocuk oyunuyla 25-30 Nisan tarihleri arasında, Ankara Altındağ Tiyatrosu’nda ilk gösterimi gerçekleştiriyor.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir