Sivas Haberler

Ayışığı Sirki Çocuklar ile Buluşuyor

Sivas Devlet Tiyatrosu, “Ayışığı Sirki” adlı çocuk oyunu ile, “Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali’nde perde açıyor.

Ayışığı Sirki Çocuklar ile Buluşuyor
137 Okundu
18 Nisan 2019 - 13:05

Ekim ayından bu yana 8 bin 44 çocuğa yakın perdelerini açan Sivas Devlet Tiyatrosu, “Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali’nde “Ayışığı Sirki” adlı çocuk oyunu ile perdelerini açıyor.

Sivas Devlet Tiyatrosu’nun misafirleri arasında, Sivas merkez, ilçe ve köylerinde bulunan, kreş, anaokulu ve ilk öğretim okulları ile engelli çocukların eğitim aldıkları özel eğitim uygulama okullarını öğrencileri ile Sivas Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumunda anneleriyle birlikte yaşayan çocuklar yer aldı.

Muzaffer Kırıkkalp tarafından kaleme alınıp, yönetilen “Ayışığı Sirki” adlı çocuk oyunuyla 25-30 Nisan tarihleri arasında, Ankara Altındağ Tiyatrosu’nda ilk gösterimi gerçekleştiriyor.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store