• DOLAR
  5,7453
  %0,13
 • EURO
  6,3305
  %0,17
 • ALTIN
  270,36
  %0,08
 • BIST
  104.828
  %0,82
Ay Yıldız camisine giden yeni yollar kullanıma açıldı

Ay Yıldız camisine giden yeni yollar kullanıma açıldı

Görkemli mimarisiyle yapımında sona yaklaşılan Ay Yıldız camisine ulaşım için yeni yollar açıldı.

Merkezdeki cenaze namazlarında oluşan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak amacıyla Yukarı Tekke Mezarlığında yapımına başlanan camide sona yaklaşılırken ulaşımda yaşanabilecek olası sıkıntıların önüne geçmek için Sivas Belediyesi ekiplerince çalışma başlatıldı.Belediye ekipleri tarafından, 80. Yıl Bulvarı ile Hacı Fevzi Baysoy Caddesi, Kılavuz 54. Sokak ve mezarlık alanından camiye ulaşım için üç farklı alternatif güzergah oluşturuldu. Mevcuttaki bağlantı yollarında da genişletme yapılırken kaldırım ve asfaltlama çalışmalarının yanı sıra caminin mezarlık tarafına bakan alana otopark ve Selçuklu yıldızı figürünü taşıyan park yapıldı.

22 dönüm arazi üzerine inşa edilen cami, toplam 7 bin metrekare kapalı alana sahip. 4 bin 400 metrekaresini bodrum katın oluşturduğu camide, bin 300 metrekare taziye alanı ve 3 bin 100 metrekare kapalı otopark bulunuyor. Caminin zemin ve fevkani katları ile avlusunda toplamda 8 bin 400 kişi ibadetini gerçekleştirebilecek.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir