Atletico Madrid, Inter ve Milan Avrupa Süper Ligi’nden çekildi

Atletico Madrid, Inter ve Milan Avrupa Süper Ligi’nden çekildi
15:00 - Nisan 21 2021 Çarşamba

Avrupa Süper Ligi’nde dağılmalar devam ediyor. İngiliz ekipleri Liverpool, Chelsea, Manchester United, Manchester City, Tottenham ve Arsenal’in ardından İspanyol temsilcisi Atletico Madrid ve İtalyan takımı Inter, bu ligden çekildiğini duyurdu.

Madrid’in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yönetim kurulu toplantısının ardından Süper Lig’den çekilme karar aldıkları ifade edildi. Açıklamada, kulüp ile taraftarların arasındaki uyumun önemli olduğuna dikkat çekildi.

Inter de yaptığı açıklamada, kulübün artık Avrupa Süper Ligi projesinin bir parçası olmadığı ifade edilirken, taraftarlara her zaman en iyi futbol deneyimini yaşatmak için kararlı oldukları belirtildi.

İki kulübün de ayrılmasının ardından Avrupa Süper Ligi’nde Real Madrid, Barcelona, Milan ve Juventus kaldı.

Milan, Avrupa Süper Ligi’nden çekildi

 İtalya Serie A ekiplerinden Milan, Avrupa Süper Ligi’nden ayrıldığını açıkladı. İtalyan ekibinin ayrılmasıyla birlikte Avrupa Süper Ligi’nde Juventus, Barcelona ve Real Madrid takımları kaldı.

Avrupa Süper Ligi’nde ayrılıklar sürüyor. Inter ve Atletico Madrid’in ardından organizasyondan ayrılan 9. takım İtalyan ekibi Milan oldu. Milano temsilcisinden konuyla ilgili yapılan açıklamada taraftarın tepkilerine duyarlı olmak zorunda oldukları vurgulanırken, şu ifadeler yer aldı:

“Süper Lig projesine katılma davetini dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarları için mümkün olan en iyi Avrupa yarışmasını sunma niyetiyle ve kulübün, kendi taraftarlarımızın yararına olacak şekilde kabul ettik.

Değişim her zaman kolay değildir, ancak ilerleme için evrim gereklidir ve Avrupa futbolunun yapıları on yıllar içinde gelişti ve değişti. Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki taraftarların sesleri ve endişeleri Süper Lig hakkında açıkça ifade edildi ve Milan bu harika sporu sevenlerin sesine duyarlı olmalı.

Futbol için sürdürülebilir bir model sunmak için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

Avrupa Süper Ligi’nde Juventus, Barcelona ve Real Madrid olmak üzere 3 takım yer alıyor.

 

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi