• DOLAR
  5,9038
  %0,80
 • EURO
  6,5476
  %0,27
 • ALTIN
  295,47
  %0,98
 • BIST
  7,6928
  %0,36
Diyetisyen Cansu Arslan, gazlı içeceklere dikkat çekti

Diyetisyen Cansu Arslan, gazlı içeceklere dikkat çekti

Çağımızın en önemli sorunu olarak karşımıza çıkan obezitenin asitli içecekler sayesinde artış gösterdiği açıklandı.

Asitli içeceklerin obeziteye yatkınlığı arttırdığını belirten Sivas Medicana Hastanesi Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan; dünya genelince asitli içeceklerinin tüketiminin arttığını da sözlerine ekledi. Asit nevi maddelerle zenginleştirilmiş olan karbonatlı içeceklerin ‘’gazlı içecekler’’ olarak tanımlandığını açıklayan Arslan, gazlı içeceklerin tüketim oranının dünya genelinde artış gösterdiğini belirtti.

Obezite konusunda yapılan çalışmalara bakıldığında obeziteyi tetikleyen unsurların başında asitli içeceklerin yer aldığını belirten Sivas Medicana Hastanesi Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan, obezetinin ise insan sağlığını riske atan bir durum olduğunu belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir