• DOLAR
  5,9496
  %0,11
 • EURO
  6,5649
  %0,17
 • ALTIN
  302,32
  %0,67
 • BIST
  7,7730
  %0,02
Asgari ücretin ilk rakamları netleşmeye başladı

Asgari ücretin ilk rakamları netleşmeye başladı

Türkiye’de asgari ücretle çalışan 8 milyona yakın kişi, yeni yılda alacakları ücretlerin miktarını merak ediyor. Asgari ücretin ilk rakamları açıklandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 2 Aralık Pazartesi günü yapacağı ilk toplantı ile asgari ücretin tespit edileceği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Selçuk tarafından duyuruldu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşuyor. Komisyon 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücretin tespit edilmesi için Bakanlıkta bir araya gelecek.

Yeni yılda bekar bir çalışanın asgari ücretinin 2.020 TL seviyesinde olacağı açıklandı.
Enflasyon % 12 ile bu yılı tamamlarsa bu oran asgari ücrete uygulanırsa, yeni yılda maaşlara 243 TL zam gelecek ve yeni maaşlar 2 bin 262 TL olacak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir