• DOLAR
  5,9193
  %0,02
 • EURO
  6,5675
  %-0,03
 • ALTIN
  297,44
  %-0,06
 • BIST
  7,6995
  %0,00
Yeni yılda uygulanacak Asgari Ücret açıklandı

Yeni yılda uygulanacak Asgari Ücret açıklandı

2020 yılına girilmesine sayılı günler kala yaklaşık 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret zammı netlik kazandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bugün yapılan açıklamada işveren, hükümet ve işçi temsilcilerinden oluşan 15 kişilik Asgari Ücret Tespit Komisyonunun oy çokluğuyla karara vardığı açıklandı.

Hem işçilerin, hem de işverenlerin hakkını savunma gayesiyle yola çıkıldığını hatırlatan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yeni yılda asgari ücretin brüt miktar olarak 2,943 lira, net miktar olarak ise 2,324 lira 70 kuruş olacağını açıkladı. Bu açıklama üzerine zam miktarından memnun olmayan işçiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde kullandığı “Jestimizi yaparız” ifadesiyle ilgili beklentiye girdi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir