• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Artan Fiyatlara Tepkisini Gösteren Spiker

Artan Fiyatlara Tepkisini Gösteren Spiker

Bir televizyon programında yüksek meyve ve sebze fiyatlarına dikkat çekmek isteyen haber spikeri adeta manavı stüdyoya taşıdı.

Sivas merkezli olarak uydu üzerinden yayın yapan Vizyon 58 isimli tv kanalında, ana haber bülteni spikeri Kuzey Sait Karabacak, yüksek meyve ve sebze fiyatları ile ilgili hazırladığı haberinde izleyicilerin dikkatini çekmek için stüdyoya adeta manava kurdu. Ana haber bülteninde; Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve hal esnafını Ferhat Çobanoğlu’nu konuk eden Karabacak, üzerinde fiyat etiketleri bulunan meyve ve sebze kasalarını da stüdyoya getirdi.

Haber bülteninde geçtiğimiz seneki fiyatlarla bu senenin fiyatlar kıyaslanarak, artışın nedenleri değerlendirildi. İlginç haber bülteninde konuşan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Üretim maliyetleri düşmediği sürece bu fiyatlar yükselecek. Biliyorsunuz çiftçilerimize girdi fiyatlarının pahalı olması. Bunlar kimyevi gübresi, ilacı, tohumu ve mazotu çiftçilerin en büyük girdilerindendir. Girdi fiyatları pahalı olunca fiyatlar otomatik olarak düşmüyor. Geçen sene 70 liraya aldığını gübrenin bu yılki fiyatı 130 -140 lira” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir