• DOLAR
  5,8093
  %0,06
 • EURO
  6,4465
  %0,04
 • ALTIN
  274,92
  %0,55
 • BIST
  7,6574
  %-0,03
Arıcılık Kursunda geleceğin arıcıları yetiştiriliyor

Arıcılık Kursunda geleceğin arıcıları yetiştiriliyor

Sivas’ta İŞKUR ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu kurslarda geleceğin arıcıları yetiştiriliyor.

Arıcılık Kursunda Geleceğin Arıcıları Yetiştiriliyor

İŞKUR İl Müdürlüğü ile Sivas Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan arıcılık kurslarına 74 kişinin başvurduğu ve bu kişiler arasından 22 kişinin kura ile belirlendiği ve eğitim almaya başladığı bildirildi. Arıcılık eğitiminde arı türleri, arılardan elde edilen ürünler, arıların farklı mevsimlere göre bakımlarının yapılması, hastalıklar ve bu türe zarar veren canlılar hakkında bilgiler veriliyor. Ayrıca ülkemizde ve dünyada yapılan arıcılık ile ilgili teorik bilgiler veriliyor.

Kursiyerlerle bir araya gelen Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız arıcılık konusunda Sivas’ın bir cazibe merkezi olduğunu ve çiçek balı üretiminde Türkiye’de ilk sıralarda olduklarını söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir