Sivaslı arıcılara 15 milyon liralık destek

Sivaslı arıcılara 15 milyon liralık destek
21:19 - Şubat 27 2020 Perşembe

Sivas’ta arıcılıkla uğraşanlara ve tıbbi aromatik bitki yetiştirenlere Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından rekor miktarda bir destek sağlanacağı açıklandı.

Sivas’a yapılacak olan bu rekor yatırıma ilişkin açıklamalarda bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında çıkılan ilanın neticelendiğini ve Sivas ilinden toplamda 107 projenin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından kabul gördüğünü söyledi. Sivas’a yapılacak olan 14,460 milyon liralık desteğin yanında 8 milyon liralık hibenin de yapılacağını ifade eden Vali Ayhan, bu yatırımlarla Sivas’ın kalkınmasının hızlanacağını söyledi.

Kabul gören 107 projenin detaylarından da bahseden Vali Ayhan, bu projelerin 99 tanesinin tıbbi aromatik bitki yetiştiricilerinden oluştuğunu, 8 adetinin ise arıcılık faaliyeti kapsamında sunulan projeler olduğunu belirtti.

Yorumlar (1)
  • BE
    Bekir çakmak
    2 sene ago
    Selam aleyküm sayın valim benim 5 aylık bebeğim daoum sandromu hastası 20 gün cumhuriyeti üniversitesi araştırma hastanesi nde yoğun bakım da yattı şimdi di taburcu aldı ev de bebeğim iki gün dür şerbet yapıp içiriyoruz normal de mama içmesi gerekiyor benim maddi durumum iyi olmadığı için mama alamıyorum bebeğe ilaç lazım alamadım yalvarıyorum yakar başka lafına aldırdım Allah rızası için bana değil bebeğime yardım edin şu mübarek kandil gecesi bir bebek aç yatarken içiniz rahat uyku uyuyabilirseniz Allah büyük hayırlı kandiller
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi