• DOLAR
  5,9061
  %0,30
 • EURO
  6,5495
  %0,27
 • ALTIN
  296,25
  %0,50
 • BIST
  7,6701
  %0,09
Aort Damarı yırtılan Sivaslı vatandaş hayata tutundu

Aort Damarı yırtılan Sivaslı vatandaş hayata tutundu

Sivas’ta 52 yaşındaki Resul Koç isimli bir vatandaş aort damarının yırtılması sebebiyle girdiği zorlu ameliyatta yaşama tutunmayı başardı.

Hastaneye kaldırıldıktan sonra acil bir şekilde müdahale yapılan Resul Koç’un yaşama ihtimali çok düşük görülüyordu. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kasım Doğan’ın acil bir şekilde ameliyata aldığı Resul Koç 10 saat boyunca ameliyathanede kaldı. Doktorlar tarafından yapılan başarılı operasyon sonucu hayatta kalmayı başaran Resul Koç isimli vatandaş yeniden sağlığına kavuştu.

Prof.Dr. Kasım Doğan tarafından ameliyat sonrasın yapılan açıklamada hastanın şiddetli göğüs ağrısı şikayetiyle kendilerine geldiğini söyledi. Yapılan tetkilerde aort damarında yırtık tespit edilmesinin üzerine acil bir şekilde hastanın ameliyata alındığını söyleyen Kasım Doğan riskli geçen ameliyatın başarıyla sonuçlandığını söyledi.

Zor bir operasyon geçiren Resul Koç da ameliyat sonrasında söyledikleriyle herkesi güldürdü. Hastaneye ölü olarak geldiğini, doktorların yardımıyla tekrar dirildiğini söyleyen Resul Koç ağrılarının tamamen geçtiğini söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir