16 ülkeye Sivas’tan antibakteriyel tabut ihraç ediliyor

16 ülkeye Sivas’tan antibakteriyel tabut ihraç ediliyor
12:04 - Nisan 16 2020 Perşembe

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve şu ana kadar yaklaşık 150 bin kişinin ölümüne sebep olan korona virüs sebebiyle Sivas’ta antibakteriyel tabut üretimi hız kazandı.

Virüsü taşırken hayatını kaybeden vatandaşlardan virüs bulaşımı yaşanmaması amacıyla Sivas’ta başlatılan antibakteriyel tabut üretimine dünyanın çeşitli ülkelerinden büyük talep geliyor. Sivas’ta İş Geliştirme Merkezi’nin içinde hizmet veren bir firma tabutları üretirken kurşun kaplama çelik kullanıyor ve ürettiği tabutlar antibakteriyel özelliğe sahip oluyor. Patenti de alınarak Türkiye’de tek üretim merkezi haline gelen Sivas’tan dünyadaki 16 farklı ülkeye bu tabutlar ihraç ediliyor.

Üretici firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Yılmaz tarafından yapılan açıklamada firmanın bugüne kadar kadavra, otopsi ve morg malzemeleri sağladığını, korona virüsünün çıkmasından sonra bakteri geçirmeyecek nitelikte tabut üretimine başlandığını söyledi. Tabut fiyatının 350 ile 400 dolar arasında değiştiğini söyleyen Volkan Yılmaz, Amerika, Hollanda, İspanya ve İtalya gibi ülkelerden sipariş alındığını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi