Sivas Haberler

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Sivas’ta Gösteri Yaptı

Anadolu Ateşi dans topluluğu Sivas Kongresi’nin 100.Yılı etkinlikleri içerisinde Sivas’ta Taha Akgül Spor Salonunda gösteri yaptı.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Sivas’ta Gösteri Yaptı
155 Okundu
05 Mayıs 2019 - 13:04

Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihleri arasında yer alan ve hemen hemen her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürünü ve halk müziklerini içinde barındıran Anadolu Ateşi dans topluluğu, Sivas Kongresi’nin 100. yılı etkinlikleri içerisinde yer alarak Sivas‘ta bir gösteri yaptı. Sivas Valiliğinin himayesinde Ticaret ve Sanayi Odasının destekleriyle Taha Akgül Spor Salonunda sahne alan Anadolu Ateşi’nin 1.5 saat süren gösterisini katılımcılar izledi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store