• DOLAR
  5,9501
  %0,12
 • EURO
  6,5636
  %0,15
 • ALTIN
  302,12
  %0,60
 • BIST
  7,7725
  %0,01
Ambulans Helikopter 146 hastayı taşıdı

Ambulans Helikopter 146 hastayı taşıdı

Sağlık İl Müdürü Uzman Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç, Sağlık Bakanlığı tarafından Sivas’ta kullanıma sunulan ambulans helikopterin ilk olarak 29 Ocak 2019 tarihinde Divriği’de bulunan bir hasta için havalandığını söyledi. Moğulkoç, ambulans helikopterin o tarihten bu yana 146 hasta için havalandığını ve hastaları sağlık tesislerine ulaştırdığını belirtti.

Ambulans Helikopter 146 Hastayı Taşıdı

Sivas’ta sunulan sağlık hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç, Sağlık Bakanlığı’nın Sivas’a konuşlandırdığı ambulans helikopterin 29 Ocak 2019 tarihinden bu yana 146 hasta için havalandığını söyledi. İl Müdürü Moğulkoç Sivas’ta 7607 kişiye bir kara ambulansının düştüğünü ve bu sayının diğer birçok ile göre çok iyi bir rakam olduğunu açıkladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir