Altun ve Kalın’tan Charlie Hebdo’nun karikatürüne sert tepki!

Altun ve Kalın’tan Charlie Hebdo’nun karikatürüne sert tepki!
01:00 - Ekim 28 2020 Çarşamba

İletişim Direktörü Altun, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki paylaşımında, “Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Müslüman karşıtı gündemi meyve veriyor! Charlie Hebdo, Başkanımızın yer aldığı alçakça görüntülerle dolu sözde bir çizgi dizi yayınladı. Bu derginin kültürel ırkçılığı ve nefreti yaymaya yönelik bu iğrenç girişimini kınıyoruz. Bu sözde karikatürler, insan ahlakından yoksun oldukları kadar iğrençtir. Bu açıkça Fransız liderliğinin ülkesi için istediği yabancı düşmanı, İslamofobik ve hoşgörüsüz bir kültürel ortamın ürünü.

Sivillere yönelik her türlü şiddete ve İslam adına her türlü terör eylemine karşı olduğumuzu açıkça ortaya koyduk. Ancak nereden gelirse gelsin kültürümüze ve dinimize yönelik iğrenç saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı son on yılda en insani lider olarak dünya çapında milyonlarca mülteciye kapılarını açarak anılıyor. Kadınlara, çocuklara ve engellilere yardım etmek için parmağını bile kıpırdatmayanlar, şimdi tüm kabalıklarıyla liderimizi hedef alıyor.

Yine de ırkçı, yabancı düşmanı, İslamofobik ve anti-Semitik provokasyonlar bizi aynı şekilde karşılık vermeye kışkırtamayacaktır. Mağduriyet yoluyla yapılmaya çalışılan sindirme ve provokasyonlara boyun eğmeyi reddediyoruz. Kültürümüze yönelik bu tür sorumsuz ve aptalca saldırılar, yalnızca ırkçılığı ve ayrımcılığı besleyecektir. Tüm aklı başında Avrupalı dostları bu tür ilkel kültürel ırkçılık, entelektüel kısırlık ve medeniyetsiz söylemle mücadele etmeye çağırıyoruz ”.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Sağduyu sahibi herkes bu iğrenç yayını kınamalı ve reddetmelidir” dedi.

Sözcü Kalın, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Son dönemde gündeme gelen ve yükselen hızını hiç kaybetmeyen İslam karşıtlığını on başlık altında tartışmaya çalıştım.

Sorun derin ancak çözülmemiş değil. Sorumluluk omuzlarımızdadır. Doğru adımlar atılmazsa, kötülük kaçınılmaz olacaktır.

Cumhurbaşkanımız hakkında hiçbir inanca, kutsala ve değere saygı duymayan Fransız dergisinin yayınlanmasını şiddetle kınıyoruz. Sadece kendi bağımlılıklarını ve ahlaksızlıklarını ortaya çıkarırlar. Kişisel haklara, mizaha ve ifade özgürlüğüne yönelik bir saldırı değildir.

Ahlak ve ahlaktan yoksun bu yayınların amacı, nefret ve düşmanlık tohumları ekmektir. İfade özgürlüğünü din ve inanca karşı düşmanlığa dönüştürmek ancak hastalıklı bir zihniyetin ürünü olabilir.

Sağduyu sahibi herkes bu iğrenç yayını kınamalı ve reddetmelidir ”.

Musa Erdoğan

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi