• DOLAR
  5,9061
  %0,30
 • EURO
  6,5495
  %0,27
 • ALTIN
  296,25
  %0,50
 • BIST
  7,6701
  %0,09
Altındaki yükseliş nihayet sona erdi

Altındaki yükseliş nihayet sona erdi

Amerika tarafından yapılan hava saldırısında İranlı general Kasım Süleymani’nin öldürülmesiyle başlayan gerilimin yavaş yavaş son bulması altındaki yükselişi de sona erdirdi.

Kısa bir süre içerisinde çeyrek altının 500 lriayı görmesine herkes şaşırmış ve hızlı yükseliş karşısında elindeki altınları bozdurup bozdurmama konusunda kararsız kalmıştı. Altın yatırımcısının yüzünü güldüren bu çıkıştan sonra bir anda altında gerileme başladı. Çeyrek altının fiyatı bir anda fren yaparak 480 lira civarına düştü. Yaşanan bu düşüşün sebebinin Amerika ile İran arasındaki tansiyonun düşmesi olarak gösterildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Sarraf ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım da düşüşün en büyük sebebinin Donald Trump’ın açıklamaları olduğunu vurgulayarak, önümüzdeki günlerde altın yatırımcısının ani karar vermemelerini tavsiye etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir